tigrushkin (tigrushkin) wrote in hostels_ukraine,
tigrushkin
tigrushkin
hostels_ukraine

Відкритий лист Всеукраїнської хостел Асоціації стосовно прийняття нових стандартів

Після того, як Всеукраїнська молодіжна туристична асоціація надіслала Відкритого листа Президенту України і народним депутатам, наші опоненти опублікували свою версію Відкритого листа. Публікуємо цього листа з метою продемонструвати хто і яким чином відстоює інтереси власників хостелів та інших засобів розміщення економ-класу.

Вих. № 0118/11 від 10 лютого 2011 року
Президенту України В.Ф. Януковичу
Голові Верховної Ради України В.М. Литвину
Голові Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму П.І. Костенку

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Починаючи з 2003 року за ініціативою Всеукраїнської Асоціації Інтернів Верховної Ради України в нашій державі почали створюватися хостели – молодіжні готелі, під егідою та за допомоги Всеукраїнської молодіжної хостел-асоціації. Наша Асоціація є членом та офіційним представником Всесвітньої Молодіжної хостел Федерації, що об’єднує близько 4500 хостелів у 86 країнах світу та має центральну штаб-квартиру в Лондоні.

Згідно національного стандарту України ДСТУ 4527:2003 „Послуги туристичні. Терміни та визначення” ХОСТЕЛ визначений як готель. Тобто до нього застосовуються всі діючі норми щодо колективних засобів розміщення більше 9 ліжко-місць. А саме – обов’язкова сертифікація на вимоги безпеки, що наразі проводить Держспоживстандарт.

В грудні 2003 року був відкритий перший хостел в Україні в Балаклаві на базі Дому дитячої творчості за підтримки Британського Фонду „Ноу-Хау”. На сьогодні в Україні налічується близько 70 хостелів або аналогічних їм засобів розміщення. На виході з економічної кризи, що відбувається зараз, ця галузь вже довела свою стабільність, та демонструє навіть невеликий зріст, близько 5% минулого року, особливо завдяки російським, польським та білоруським туристам.

Ми дуже занепокоєні ситуацією, що склалася навколо створення хостелів, які повністю не відповідають ані національним стандартам безпеки, ані міжнародним хостел стандартам; хостели, в яких порушуються санітарно-гігієнічні умови, метраж приміщень (в кімнаті 10 кв. м. можуть поставити три 2-поверхових ліжка при нормі – 5 кв.м. на людину, або розмістити один туалет та душ на 20 мешканців). Це особливо стосується Львова. Там хостели відкриваються з шаленою швидкістю, але тільки 20% з них відповідають державним нормам.

Всеукраїнська молодіжна хостел Асоціація, оскільки працює від імені Міжнародної Федерації та за підтримки Міністерства України у справах сім”ї, молоді та спорту, - приймає в свої лави виключно ті хостели, які пройшли нашу сертифікацію. Вони розміщуються на нашому сайті. Але існує значна кількість нелегальних хостелів, що розміщуютсья в квартирах, зокрема в Києві, Одесі та Львові.

Саме тому, ми були членами робочої групи при Міністерстві культури і туризму України, яка на основі Європейських стандартів HOTREC, що офіційно прийняті в 7 странах-членах ЄС, написали проект нових українських стандартів, що покликаний навести порядок у повному безладді з стандартизацією та безпекою засобів розміщення, в тому числі нелегальних хостелів, яке зараз коїться на цьому ринку. До розробки проекту нових стандартів ми залучили провідних спеціалістів, які брали участь у написанні багатьох подібних документів. Це були представники готельних мереж, Держспоживстандарту, Мінкультури та туризму, іноземні експерти, представники пожежної служби, санепідемслужби, МНС, профільні асоціації.

Після прийняття депутатами Верховної Ради у першому читанні Проекту Закону України №7293 від 26.10.2010 р. про внесення змін до Закону України "Про туризм" щодо обов'язковості встановлення категорій об'єктам туристичної інфраструктури, ми з робочою групою будемо доопрацьовувати проект стандарту.

Ми дуже раді, що Уряд, в особі міністра інфраструктури Б.В. Колєснікова та Парламент нарешті звернув увагу на приведення якості засобів розміщення у відповідність до Європейських та світових стандартів. Це дуже потрібно напередодні ЄВРО-2012.
Ми вважаємо, що всі нелегальні хостели, що не зможуть привести себе у відповідність до нових стандартів, повинні бути закриті.
Введення обов'язкового встановлення категорій для засобів розміщення дуже позитивно вплине на розвиток молодіжного туризму та хостел руху в Україні,

Наші спеціалісти вважають, що прийняття Закону України №7293 від 26.10.2010 р. матиме такі позитивні наслідки для галузі засобів розміщення в недорогому сегменті:
- буде зменшена кількість нелегальних хостелів, що не гарантують безпеку проживаючих та повністю паплюжать імідж України перед світом. Конкретні приклади – Ukrainian Home, Soviet Home hostels у Львові з жахливими відгуками в Інтернеті.
- для подолання корупції з боку державних контролюючих органів до складу комісії з сертифікації будуть входити представники профільних громадських організацій.
- власники хостелів зменшать ціни на проживання через покращення якості сервісу, конкуренцію, збільшення потоку іноземних туристів в Україну та збільшення власного прибутку.

Отже, виходячи з наведеного вище, наша Асоціація хоче звернутися до Вас з проханням посприяти прийняттю у другому читанні Проекту Закону України №7293 від 26.10.2010 р. про внесення змін до Закону України "Про туризм" щодо обов'язковості встановлення категорій об'єктам туристичної інфраструктури;

З повагою,
Роман Пономаренко
Президент Всеукраїнської молодіжної хостел асоціації Hostelling International - Ukraine
Tags: хостел, хостели
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments